Шукати в цьому блозі

середа, 2 січня 2013 р.

Géodeq 3

     Géodeq 3 - це он-лайн база геодезичних пунктів. Вона дозволяє отримати офіційні бланки з іформацією про пункти: зарисовки місцязнаходження, координати, інші дані. Щоб отримати доступ до неї, потрібно передплатити абонемент.

     Всіма даними керує Дирекція геодезичної мережі (la Direction de la référence géodésique, DRG) від Міністерства природи та фауни (le ministère des Ressources naturelles et de la Faune, MRNF). Інформація щодо кожного пункту (le point géodésique) міститься  на описовому формулярі (une fiche signalétique), який показує кроки пункту (un croquis de situation) та описує сам пункт (le repère), його розташування, доступність, проміри до впізнаваних об'єктів, а також його висота над рівнем моря (un altitude par rapport au niveau moyen des mers), величина ондуляції геоїда в цій позиції (la valeur de l’ondulation du géoïde en son site), офіційні координати (les coordonnées), виражені в географічних координатах в проекції UTM, (coordonnées géographiques ,  projections UTM) та прямокутних координатах в системі планових координат Квебека    SCOPQ  (coordonnées rectangulaires, projections SCOPQ), а також азимути (les azimuts) та відстані (les distances) до інших пунктів із взаємної видимістю (MRNF).

     Картографічний сайт Vue d'ensemble du Québec дозволяє візуалізувати наявну мережу геодезичних пунктів.
     На цьому сайті нам потрібно виписати номери потрібних для роботи пунктів. Цей етап безкоштовний. А вже після цього ми зайдемо на платний сайт http://geoboutique.mrnf.gouv.qc.ca/ , де будемо вводити ці номери в середовищі бази даних Géodeq, щоб отримати всю іншу необхідну інформацію, описану вище.

     До речі,  база даних Géodeq оптимізована під Internet Explorer, тому скоріше за все в інших браузерах вона не запуститься.

      Тож на сайті  Vue d'ensemble du Québec  зліва в колонці вибираємо пункт Le réseau géodésique (див. зображення вище):


     Вверху вікна, що з'вилося, знайдете інструменти маніпуляції з картою. Щоб до них звикнути, потрібно попрактикуватись. Краще щоб всі селектори в правій частині вікна були невибраними. База даних дуже повільна і чим більше даних буде відображатись, тим довше буде підгружатись зображення.

     З допомогою інструмента лупи (Zoome avant) збільшуємо потрібну нам частину карти:


     Не лякайтесь, по мірі того, як ми збільшуємо карту, з'являється більш детальна інформація:


     Тепер можна вибрати селектори. На карті побачимо вулиці, їх назви, будівлі та пункти: червоні трикутники - планова мережа, жовті кружочки - висотна мережа, зелені трикутники - високоточна мережа. Для зручності карту можна роздрукувати.

     Тепер переходими до роботи з базою даних  Géodeq.  Якщо ви запускаєте базу вперше на вашому комп'ютері, то вам запропонується встановити деякі додатки. Потрібно все прийняти і встановити їх. Але іноді навіть після цього система не працює.


     Як і написано вгорі вікна, його не потрібно закривати до закінчення роботи із системою. Нарешті ми повинні побачити оболонку бази даних:


     Вгорі обираємо пункт 5.Diffusion. Відкривається ось така форма:     Всі поля будуть пустими. Вам спочатку потрібно ввести номер пункта в поле Matricule, наприклад 82КМ123. Потім помістити курсор в поле Action, натиснути кнопку Enter та вибрати у вікні, яке з'явиться, команду 8 Exécuter la fiche signalétique (Externe, RHP-92). Принаймні, так роблять у нас на фірмі. В інших командах ще не було часу розбиратися. Різниця між командами 2, 4, 6 і 8 - в системах координат, в яких ви отримаєти ваші дані.


     Після цього повинен відкритися PDF-документ на одну, або дві сторінки із всіма даними. Документ можна зберегти на жорсткий диск і потім роздрукувати, або зразу відправити на друк.

   

     Ось фрагменти кроків пунктів, в яких також вмонтовані фотозображення:     А також сторінка із описовими даними та координатами:     Ось і все - тепер можна виходити в поле.

Немає коментарів:

Дописати коментар