Шукати в цьому блозі

субота, 14 липня 2012 р.

Технологія створення топопланів

Не дивлячись на активне просування інтернетів та iPAD'ів в кожний будинок українського села, технологія створення топографічних планів залишається незмінною вже кілька десятиліть. Точно не скажу, але в геодезичному архіві міста є жорсткі планшети аж за 70-ті роки. Пройшло вже більше півстоліття, як не як ....

Впровадженням нових, я вже не кажу новітніх, технологій як для проведення зйомки, створення топографічних планів та для оргінізації архіву, ніхто не хоче займатись. Навпаки, голова "головнокомандуючих" зайнята питаннями де взяти лавсан, нові планшети, оскільки старі запаси вичерпуються, а нового такого вже не виробляють. Але що може зробити місцевий чиновник, якщо в Києві нікого це не чеше? Де набрати на кожен обл- чи райцентр кваліфікованих кадрів, які б змогли все організувати, якщо не існує якихось встановлених норм?
Тому всі продовжують робити, так, як робили наші діди...

Починається все з обрахунків ходів та координат пікетів. Використовую Digitals. Для полегшення подальшої роботи, я все таки роблю електронний план ділянки, який потім, з винесеною координатною сіткою, друкую на прозорій плівці А4:

Абрис ділянки робіт

Ось такий у мене абрис ділянки робіт.



Малюю ручкою на звичайному аркуші формату А4. Листок прикріплений до твердої планшетки. Потрібно ще буде попробувати викреслювати різнокольоровими ручками різні види комунікацій: електрокабелі - червоним, водогін - зеленим, каналізацію - чорним. Позначки та номери  пікетів також варта було би  якось виокремити.

Маленькі ділянки стараюсь викреслювати на одному аркуші, якщо це вже велика територія - то тоді використовую стільки, скільки потрібно. Хоч 20. Іноді буває і таке.